بلاگ

اندازه گیری سایز پا برای خرید اسکیت

همانطور که میدونید اگر اسکیت که خریداری می کنید سایز مناسب پای شما نباشه باعث به وجود اومدن مشکلاتی میشه، به طور مثال بزرگتر بودن اسکیت باعث میشه که حس حرکت خوبی نداشته باشید و کنترل اسکیت هم سخت میشه و اگه کوچکتر باشه باعث فشار بیش از حد روی پا میشه و در نتیجه آسیب و ضخم شدن پا رو به همراه داره که عملا این موارد باعث میشه که نتونید اونجوری  که باید اسکیت کنید و باید اسکیتو بندازید دور. در این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی به مشاوره جهت انتخاب سایز مناسب اسکیت بپردازیم.

مراحل اندازه گیری سایز پا برای خرید اسکیت

1) برای اندازه گیری سایز پا برای خرید اسکیت اول می بایست یک برگه A4 را روی زمین قرار دهید و ضلع عرضی آن را به دیوار بچسبانید.

2) سپس برای اندازه گیری سایز پا برای خرید اسکیت باید پای خود را به صورت برهنه روی کاغذ بگذارید. دقت داشته باشید که پاشنه پا باید با دیوار در تماس باشد.

3) حالا برای اندازه گیری سایز پا برای خرید اسکیت محل قرار گیری شست پایتان را علامت بزنید، دقت داشته باشید که زمانی که با خودکار علامت گذاری می کنید خودکار به صورت عمود بگیرید تا به درستی علامت زده شود.هر دو پا به همین شکل اندازه گیری شود.

4) سپس برای اندازه گیری سایز پا برای خرید اسکیت از انتهای ضلع عرضی کاغذ تا نقطه علامت گذاری شده شست را با خط کش اندازه گیری کنید. دقت کنید که گاهی اوغات یکی از پاها از پای دیگر ممکن است بزرگتر باشد. برای حل این مشکل سعی کنید سایز پای بزرگتر را به عنوان مرجع در نظر بگیرید. (این اختلاف سایز معمولا چند میلیمتر بیشتر نیست)

5) حال با توجه به سایزی که اندازه گیری کردید و دیدن جدول سایزبندی اسکیت می توانید اسکیت مورد نظر خود را انتخاب کنید. در صورتی که به جدول سایزبندی اسکیت دسترسی ندارید حتما با کارشناس تخصصی اسکیت مشورت کنید.

قالب اسکیت های مختلف

همانطور که می دانید برند های متفاوتی در دنیایی اسکیت به تولید اسکیت می پردازند از این رو بعضی از این برند ها اروپایی و بعضی آسیایی هستند. از نظر جثه اروپایی ها نسب به آسیایی ها دارای جثه بزرگتری هستند و اندام درشت تری دارند همینطور آسیایی ها معمولا ریز جثه هستند. در انتخاب سایز مناسب اسکیت نیز این مسئله مهمی است به طوری که برند هایی که اصالتا اروپایی هستند اسکیت هایی تولید می کنند که معمولا جا باز تر یا قالب بزرگتری دارند. به طور مثال به برند 361 و نایک در کفش های اسپورت توجه کنید؛ کفش 361 معمولا از نظر قالب از برند نایک کوچکتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *